Individualios veiklos buhalterija

individuali veikla buhalterijaVykdant individualią veiklą kiekvienas asmuo privalo pildyti apskaitą. Būtiniausi dokumentai yra gyventojo individualios veiklos pajamų – išlaidų apskaitos žurnalas bei vienas iš pasirinktų apskaitos dokumentų, o labiausiai rekomenduojame sąskaitą faktūrą. Žemiau yra pateikiami šie abu dokumentai, kuriuos galite atsisiųsti nemokamai. Šiuose dokumentuose jau pateiktą informaciją redaguokite pagal savo norus, juose matysite kaip turėtų būti pildoma informacija. Abu dokumentai pateikiami Word failuose, todėl viską galite keisti kaip tik norite. Šie du dokumentai sudaro visą jūsų individualios veiklos apskaitą, todėl patys matote kaip viskas yra paprasta.

Sąskaitos faktūros pavyzdžiai
Gyventojo individualios veiklos pajamų – išlaidų apskaitos žurnalo pavyzdys

Būtina žinoti tai, kad sąskaitos faktūros turi turėti parašą to asmens, kuris ją išrašė t.y. jūs klientui turite pateikti sąskaitą jau su savo parašu, nes tik ant PVM sąskaitų faktūrų parašas nėra reikalingas, tad jeigu nesate PVM mokėtojas, tai parašas yra būtinas. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu jūs paslaugas teikiate internetu ir jums sudėtinga pateikti sąskaitą klientui į rankas, tai tokiais atvejais jūs galite pasirašyti tą sąskaitą ir ją nuskanavus nusiųsti klientui skanuotą kopiją ir to paprasčiausiai pakaks. Jeigu turite reikalų su juridiniu asmeniu t.y. įmone, tai siunčiant skanuotą sąskaitą taip pat nusiųskite ir indvidualios veiklos pažymos kopiją, nes dažniausiai įmonėms tai yra reikalinga.

Sąskaitos faktūros „kiekio” langelyje įrašykite kiek kartų tokia paslauga buvo suteikta ar kiek tokių pačių paslaugų buvo suteikta. Jeigu suteikėte daugiau skirtingų paslaugų tai papildomai prisidėkite eilučių, kuriose nurodytumėte kitas paslaugas t.y. „iš viso” laukelis turi būti paskutinis. Laukelyje „kaina” nurodykite sumą už kurią parduodate vieną paslaugą t.y. vienos paslaugos kaina. Laukelyje „suma” nurodykite kiek iš viso kainavo paslaugos t.y. jeigu kiekis buvo „2” tai įrašykite sumą 2 tokių paslaugų susumavus. Papildomoje informacijoje galite rašyti kokią norite informaciją, kuri jums gali atrodyti svarbi.

Būtina žinoti, kad pateikiant savo rekvizitus, jums nėra būtina nurodyti savo asmens kodo – galite įrašyti ir savo individualios veiklos pažymos numerį, o taip pat ir kliento asmens kodas nėra reikalingas, jei jis yra fizinis asmuo (juridiniai asmenys patys pateikia savo kodus).

Serijos pavadinimą galite sugalvoti patys. Pavyzdyje yra pasirenkamas 2 raidžių derinys, jūs galite naudoti kitas raides. Sąskaitos faktūros numerį sudaro 6 skaitmenys. Jie turi keistis didėjimo tvarka, tad jeigu pirmos sąskaitos faktūros numeris yra 000001, tai 25 sąskaitos numeris bus 000025.

Gyventojo individualios veiklos žurnale įrašant išlaidas, pajamų sumos langelis turi būti tuščias, o išlaidų suma turi būti rašoma į 6 ar kitus langelius. Likusius tuščius išlaidų langelius galite pavadinti kaip tik norite, tik aišku pavadinimas turi būti susijęs su išlaidomis.

Tai tiek apie individualios veiklos buhalterijos pildymą, o jeigu turite papildomų klausimų, užpildykite kontaktų formą.