Nuo ko pradėti

individualio veiklos pradžiaNusprėndėte legaliai vykdyti veiklą, tačiau nežinote nuo ko pradėti įteisinimą? Individuali veikla jums bus pati paprasčiausia tiek jos teisiniais, tiek ir apskaitos tvarkymo klausimais. Individualią veiklą pagal pažymą jūs galite įregistruoti tiek VMI skyriuje tiek ir internetu, tačiau prieš įregistruojant, svarbiausias dalykas, kurį turėsite pateikti mokesčių inspekcijai tai veiklos rūšies kodas. Kiekvienai veiklai yra priskiriamas skirtingas kodas, o jį sužinoti galite peržiūrėję ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 2 redakciją čia. Jeigu jums sunku nuspręsti koks veiklos rūšies kodas turėtų būti tinkamiausias pagal jūsų veiklos pobūdį, tai tiesiog išsiųskite el. paštu užklausą statistikos departamentui, kurioje tiksliai nupasakokite kokia veikla norite užsiimti. Užklausa turite siųsti šiuo el. paštu: klasifikatoriai@stat.gov.lt

Taip pat turite žinoti, kad ne visas veiklas galima vykdyti pagal individualios veiklos pažymą, nes kai kurios iš jų yra licenzijuojamos  ar tiesiog vykdymas galimas tik su verslo liudijimu ar įsteigiant juridinį asmenį. Pavyzdžiui prekyba internetu yra negalima su verslo liūdijimu, teikti vartojimo kreditus galima tik turint juridinio asmens statusą t.y. įregistruojant įmonę.

Veiklos įregistravimas yra galimas pačiame VMI skyriuje arba internetu pateikus prašymo formą, kurią rasite prisijunge prie Mano VMI interneto portalo.

Įregistravus veiklą, jūs turėsite įsigyti apskaitos dokumentus – gyventojo individualios veiklos pajamų išlaidų apskaitos žurnalą ir sąskaitas faktūras. Šiuos dokumentus galite rasti blankų ar kanceliarinių prekių parduotuvėse, tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad jums šių apskaitos dokumentų pirkti nėra būtina – juos galite tiesiog atsispausdinti patys naudojant teksto redagavimo programas tokias kaip Word ar Exel. Mes jau esame paruošę pavyzdžius, kuriuos lengvai galite redaguoti pagal savo poreikius, juos rasite paspaudę šią nuorodą.

Taip pat būtina žinoti tai, kad jūs ne tik turėsite pildyti dokumentus ir išrašinėti klientams sąskaitas, tačiau ir patys kaupti apskaitos dokumentus, kuriuos gausite nusipirkę tam tikrų prekių ar paslaugų, kurios susijusios su individualios veiklos išlaidomis. Visos individualios veiklos išlaidos turi būti pagrįstos jas įrodančiais dokumentais, nebent esate pasirinkę variantą, kad išlaidomis laikyti 30 procentų gautų pajamų, nes tada kaupti išlaidas įrodančius dokumentus nėra būtina, o taip pat ir išlaidų apskaitos nereikia pildyti.

Šiame portale taip pat yra pateikiama kitos aktualios informacijos, kuri yra gana svarbi kiekvienam vykdančiam individualią veiklą pagal pažymą, o jei nerandate atsakymo į jums rūpimą klausimą, tai būtinai mums jį užduokite el. paštu ir visa konsultacija bus pateikiama viešai šioje svetainėje.