Kuo skiriasi verslo anglų kalbos kursai nuo įprastų?

Labai dažnai didelės (ir ne tokios) įmonės siunčia savo darbuotojus į verslo anglų kalbos kursus, nors dažnai darbuotojai jau kalba bendra anglų kalba gana aukštu lygiu. Kam? Kuo verslo anglų kalbos kursai skiriasi nuo įprasto mokymosi ir kam skirti tam papildomų pinigų bei laiko?

Pabandykime tai išsiaiškinti!

Taigi, kokie yra pagrindiniai verslo kursų ir įprastos šnekamosios anglų kalbos skirtumai?

Srities terminų įsisavinimas.
Naujo specifinio žodyno įsisavinimas, jo interpretavimo ir vartojimo subtilybės.

Verslo idiomos anglų kalba.
Verslo idiomos yra posakiai kalba, kurią dažnai vartoja verslo atstovai. Idiomų ypatumas yra tas, kad dažnai nenaudinga jas versti pažodžiui ar net suprasti reikšmę kontekste – tereikia atsiminti prasmę ir vartojimo ypatybes.

Anglų kalboje apstu idiomų, o verslo atstovai jas dažnai vartoja savo pasisakymuose, taip pat derybose.

Prezentacijos kūrimas.
Vienaip ar kitaip, daugeliui iš mūsų tenka rengti pristatymus dėl darbo. Pristatymas anglų kalba yra papildomas iššūkis. Prezentacijos struktūra, gestai ir kt. – viskas lieka nepakitusi, tačiau pačius žodžius ir frazes reikia žinoti. Pagrindinės frazės skirstomos į:

  • Frazės pristatymui pradėti
  • Frazės, nurodančios pristatymo struktūrą
  • Frazės auditorijos valdymui
  • Apibendrinimai
  • Paaiškinimai

Kurse taip pat pateikiama bendra informacija apie pristatymą: gestų kalba, pasiruošimas, atsakymai į klausimus ir daug daugiau.

Gyvenimo aprašymo sudarymas.
Gerai parašytas gyvenimo aprašymas gali lemti, ar gausite darbą, ar ne. Anglų kalba turi savų gyvenimo aprašymo sudarymo subtilybių, taip pat daug specialaus žodyno.

Rekomendacinių laiškų rengimas
Interviu anglų kalba
Interviu taip pat yra tam tikrų subtilybių ir skirtumų, kurių žinojimas padidina sėkmės tikimybę.

Bendravimo internete ypatybės.
Versle įsitvirtina tai, kas taupo laiką ir pinigus, tad nenuostabu, kad internetinės anglų kalbos ypatybės (kurias daugelis kritikuoja, bet jomis naudojasi) perimtos į darbuotojų dalykinio bendravimo sferą. I’ve done it 4 you ir pan.

Apibendrinant visa tai, kas išdėstyta aukščiau, norime pridurti, kad verslo anglų kalba turi daug subtilybių ir nuolat kinta, taip pat bendroji anglų kalba. Nepaisant to, tiek gyvenime, tiek versle reikia žinoti bendrinės šnekamosios kalbos pagrindus, kad būtum įdomus ir galėtum palaikyti pokalbį reikiamu momentu!