Kreatino monohidratas

Kuomet kalbama kreatiną, pirmiausia turimas omenyje kreatino monohidratas, kuris yra labiausiai žinoma jo forma, nes jau seniai įsitvirtino kaip vienas iš labiausiai prieinamų ir veiksmingiausių produktų sportinių paplldų rinkoje.

Pagrindinis skirtumas tarp kreatino monohidrato ir įprasto kreatino arba kreatino fosfato yra tai, kad prie jo yra prijungtos vandens molekulės. Kreatino monohidratas yra svarbiausias energijos šaltinis mūsų organizme ir svarbiausias sportinės mitybos papildas. Kultūristai ir kitų jėgos sporto šakų sportininkai pirmiausia gauna naudos iš jo vartojimo, nes kreatinas ypač efektyvus didelio intensyvumo treniruočių sąlygomis.

Kodėl kreatinas didina jėgą ir ištvermę?


Energijos šaltinis raumenų susitraukimams yra ATP molekulė, kuri organizme susidaro glikolizės metu. Raumenų darbo metu ATP molekulė išskiria energiją, atiduodama vieną fosfatų grupę ir virsta ADP (adenozindifosfatu).

Kreatinas mūsų organizme egzistuoja kreatino fosfato pavidalu, t.y. kreatinas neturi savo sudėtyje jokios fosfato grupės, kurią jis atiduoda ADP, kad molekulė paverstų ATP. Šis procesas vadinamas ATP resinteze (rekonstrukcija). Taigi raumenyse palaikomas ATP lygis, būtinas jų darbui.

Kreatino monohidratas poveikis pasireiškia galimybe pakelti didesnį svorį, atlikti daugiau pakartojimų ir maksimaliai treniruotis.

Kreatino monohidratas skatina greitą energijos, reikalingos raumenų jėgai padidinti ir organizmo gebėjimui nuo jos atsigauti, išsiskyrimą, taip pat turi įtakos liesos raumenų masės didėjimui.

Populiariausios kreatino monohidrato formos yra mikronizuotas kreatinas (dažniausiai ant skardinių žymimas „mikronizuotas“) ir CreaPure.

Kreatino monohidrato naudojimas


Kreatino monohidrato vartojimas prasideda kreatino įkrovimo faze. Pirmąją savaitę kreatino paros norma yra 20 g, 5-7 g vienam valgiui. Tada, pradedant nuo antrosios savaitės, dozė sumažinama iki 3-5 g dienos normos, pereinant prie palaikomosios fazės. Šeštąją savaitę, kaip taisyklė, daroma savaitės pertrauka, po kurios ciklas kartojasi.

Daugiau: ambicija.eu