Individuali veikla ar įmonės steigimas?

individuali veikla„Laba diena, ar galėtumėte apie individualią veiklą papasakoti kiek plačiau? Labiausiai domina skirtumai taip šios srities ir tarkim įmonės. Kokie yra esminiai skirtumai? Kokie yra IV privalumai? Kokie yra apribojimai vykdantiems IV pagal pažymą?” – klausia vienas svetainės lankytojas, šiame straipsnyje apžvelgsime kelis skirtumus ir panašumus.

Skirtumų yra labai daug ir jų nupasakoti keliais sakiniais yra gana sudėtinga. Paprasčiausiai individuali veikla yra patraukli tiems, kurie nori dirbti savarankiškai ir įteisinti savo vykdomą komercinę veiklą. Tai yra puikus pasirinkimas tiek mokesčių mokėjimo klausimais tiek ir apskaitos tvarkymo klausimais. Didžiausias skirtumas yra tas, kad individuali veikla nėra juridinis statusas t.y. vykdant veiklą pagal pažymą, jūs nesate laikomas įmone, todėl tam yra skirti ir visai kitokie mokesčiai. Vykdantys individualią veiklą nėra ribojami Lietuvos Respublikos darbo kodekso, todėl čia yra nemažas privalumas, kad nėra ribojamas ir darbo laikas, o steigiant įmonę, jūs privalėsite laikytis darbo kodekso ir kitų teisės aktų. Vertėtų pabrėžti ir tai, kad vykdant individualią veiklą, čia nėra kaupiamos apmokamos atostogos kaip juridinį statusą turintiems asmenims, todėl ir apmokamų atostogų neišeisite.

Taip pat būtina žinoti ir tai, kad individualioje veikloje galite samdyti darbuotojus pagal darbo sutartis.

Įmonės registravimas atima nemažai laiko, o taip pat ir papildomų lėšų reikia, tačiau individualios veiklos registravimas nekainuoja nieko, tiesiog yra sumokami mokesčiai nuo pelno ir tiek. Apie mokesčių mokėjimą daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą.

Individualia veikla besiverčiantys asmenys yra ribojami tuo, kad pasiekus tam tikrą sumą, jie priverstinai turi būti registruojami PVM mokėtojais t.y. jeigu per paskutinius 12 mėnesių jūsų apyvarta viršys 155 000lt, jūs privalėsite registruotis PVM mokėtoju. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį tiems, kurie užsiima prekyba ar prekių (paslaugų) gaminimų ir įsigyja prekes ar paslaugas iš Europos Sąjungos šalių, nes įsigijus prekių už daugiau negu 10 000 eurų arba 35 000lt, taip pat atsiranda prievolė registruotis PVM mokėtoju. Žinoma, kiekvienas vykdantis individualią veiklą pagal pažymą gali savo noru iš anksto registruotis PVM mokėtojais.

Individualioje veikloje yra didžiulis pliusas tas, kad čia galima pasirinkti išlaidų kaupimo principą vieną iš dviejų būdų – kaupti išlaidas įrodančius dokumentus arba išlaidomis laikyti 30 procentų gautų pajamų ir tokiu atveju išlaidas įrodančius dokumentus kaupti nereikės, o tai yra puiki galimybė sumažinti mokestinę naštą tiems, kurie faktiškai išlaidų patiria labai mažai ar visai nepatiria.

IT naujienos, Apžvalgos, Atsiliepimai, Kompiuteriai, Telefonai, Televizoriai ir t.t. - topcom.lt