Čekių rinkimas, individuali veikla nepilnamečiui, IV pažymos

iv nepilnameciuiVykdantys prekybą pagal individualios veiklos pažymą turėtų atkreipti dėmesį į žemiau pateiktus klausimus bei apibendrintus atsakymus, nes tai jums padės susidaryti bendrą vaizdą kaip turėtų būti vedama išlaidų apskaita bei sužinosite kas yra draudžiama įstatymų. Taip pat nepilnamečiams, norintiems pradėti vykdyti individualią veiklą bus aktualu atsižvelgiant į atsakymą apie individualios veiklos mokesčių mokėjimo tvarką esant jaunesniems negu 18 metų. Dėl pažymos gavimo susirūpinę asmenys tai pat ras aktualios informacijos, todėl siūlome pažvelgti į žemiau pateiktus atsakymus.

Užsiimu prekyba internetu ir prekes siunčiu klientams paštu, ar galiu gautą čekį iš pašto skyriaus naudoti kaip išlaidas įrodantį dokumentą?
Buhalterinės apskaitos įstatymas numato tai, kad išlaidų pagrindimo dokumentuose turi būti aiškiai matoma prekes ar paslaugas įsigijusio asmens vardas ir pavardė. Pašto skyriuose pateikiami kvitai apie siuntinį nenurodo asmens vardo ir pavardės, todėl tokių apskaitos dokumentų traukti į išlaidas negalima. Tokiais atvejais vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą ir išsiuntus prekes, būtina pašto darbuotojos prašyti, kad būtų išrašoma sąskaita faktūra. Visuose pašto skyriuose jos yra pateikiamos kliento prašymu, todėl kaskart išsiuntę prekę klientui, būtinai pašto darbuotojos reikalaukite sąskaitos faktūros išrašymo.

Esu nepilnametis, jeigu gaunu tėvų sutikimą vykdyti IV, kokie man mokesčiai būtų taikomi? Ar PSD turėsiu mokėti?
Pilnamečiai individualią veiklą gali vykdyti tik tokiu atveju jeigu jie yra pripažįstami visiškai veiksniais. Tokiais atvejai kai nepilnamečiui yra suteikiama galimybė vykdyti individualią veiklą, jis yra įpareigotas kaip ir kiti mokėti tam tikrus mokesčius. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad nepilnamečiams nėra taikomos jokios lengvatos ir individualios veiklos mokesčiai yra tokie pat kaip ir kitiems. PSD įmokos nepilnamečiai gali nemokėti kas mėnesį jeigu jie yra dieninio skyriaus studentai ir tokiu atveju keičiasi tik PSD įmokų mokėjimo tvarka. Daugiau informacijos apie individualios veiklos mokesčius rasite čia.

Jeigu internetu užpildžiau formą dėl veiklos įregistravimo ar turėsiu vis viena vykti į VMI skyrių atsiimti pažymos?
Užpildžius formą internetu, jums vykti į VMI skyrių nebūtina. Savo pažymą galėsite išsitraukti iš to paties VMI puslapio kuriame užpildėte formą veiklos registracijos metu. Pažymą galėsite išsitraukti PDF formatu ir patys ją atsispausdinti.