Išlaidos, mokesčių skaičiavimas, banko sąskaitos.

mokesciai deklaracijaIšlaidų apskaitos informacija individualioje veikloje yra bene labiausiai kelianti klausimus sritis, todėl šiame straipsnyje galite rasti gana aktualios informacijos, kurią pritaikyti praktikoje bus nesunku. Mokesčių mokėjimo klausimai taip pat bus aktualūs, todėl siūlome gerai atkreipti dėmesį į žemiau pateiktą informaciją. Neretai kyla klausimų ir dėl naujų banko sąskaitų atidarymo vykdant individualią veiklą, tad žemiau pateikiami ir svarbūs faktai, kuriuos turi žinoti kiekvienas.

Kur reikia nurodyti kaip kaupiamos išlaidos? Noriu išlaidas kaupti renkant išlaidas patvirtinančius dokumentus.
Registruojant individualią veiklą pagal pažymą, nėra jokio laukelio, kuriame reikėtų nurodyti išlaidų kaupimo principą. Tokia tvarka yra įprasta, todėl kiekvienais metais jūs galite rinktis vis skirtingą tvarką – vienais rinkti išlaidas įrodančius dokumentus, kitais metais galite išlaidomis laikyti 30 proc. gautų pajamų. Savo išlaidų pagrindimo principą jūs nurodysite gyventojų metinės deklaracijos pateikimo metu ir ten privalėsite pasirinkti, kurį principą naudoti – jeigu norėsite nurodyti variantą, jog išlaidomis laikyti 30 proc. gautų pajamų, tai uždėsite varnelę ant „pinigų”, jeigu išlaidas pagrindžiate įrodančiais apskaitos dokumentais, tai varnelę dėsite ant „kaupimo”.

Kas nurodo kokius mokesčius turiu mokėti? Pats turiu suskaičiuoti ar tai padaro VMI?
Kokie mokesčiai yra mokami yra nustatoma valstybės ir galiojančių teisės aktų. Visi mokesčiai yra vienodi visiems. Mokesčius nuo individualios veiklos turite apskaičiuoti patys ir nurodyti pajamų deklaracijoje. Valstybinė mokesčių inspekcija neskaičiuoja mokesčių už jus. Tik patikrinimo metu jie gali paskaičiuoti ar visus mokesčius esate sumokėję. Kitas atvejis yra tas, jeigu deklaraciją pildote atvykę į VMI skyrių su specialisto pagalba – tokiu atveju konsultantas jums padės viską apskaičiuoti.

Ar būtina atsidaryti atskirą banko sąskaitą individualiai veiklai?
Būtina žinoti, kad individualiai veiklai nėra reikalinga atskira banko sąskaita. Jūs galite naudoti net kelias banko sąskaitas, kurias naudojate ne tik individualios veiklos pajamoms gauti. Jokie įstatymai nereglamentuoja naujų sąskaitų atidarymą individualioje veikloje, tai galioja tik įregisturuojant įmones. Taip pat šis aspektas galioja ir el. mokėjimų sistemos tokioms kaip PayPal ar kt. Jeigu ir atsidarėte naują banko sąskaitą ar susikūrėte paskyrą vienoje iš el. mokėjimų sistemų, tai jums nėra būtina apie tai pranešti valstybinei mokesčių inspekcijai.