Individuali veikla ir darbo birža, sąskaitų išrašinėjimas

individuali veikla darbo birzaJeigu pradedu užsiimti individualia veikla, per kiek laiko turėčiu susimokėti visus mokesčius ten už draudimą ir kt.?
Įregistravus individualią veiklą pagal pažymą, kiekvienas asmuo turi mokėti privalomo sveikatos draudimo įmokas kas mėnesį, o ją sudaro 90lt/mėn. Ši atvejis nėra taikomas jeigu individualia veikla užsiima jau draustas asmuo t.y. dirbantis pagal darbo sutartį arba yra dieninio skyriaus studentas/mokinys. Visais kitais atvejais, vykdydamas individualią veiklą, asmuo turi mokesčius sumokėti sekančiais metais už praėjusį mokestinį laikotarpį. Trumpai tariant mokesčiai sumokami tik vieną kartą per metus kai yra pateikinėjamos pajamų mokesčio deklaracijos. Būtina žinoti, kad valstybinio socialinio draudimo įmokas asmenys gali mokėti avansu, tad jeigu jums tai yra patogiau – šias įmokas galite mokėti kas mėnesį.

Jeigu esu darbo biržoje užsiregistravęs, ar galiu įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą?
Esant darbo biržoje, asmuo gali registruoti individualią veiklą, tačiau būtina žinoti tai, kad jeigu veikla įregistruojama, tai asmuo iš darbo biržos yra išregistruojamas. Nesvarbu, kad galbūt pirmais mėnesiais negausite pajamų iš individulios veiklos, bet darbo biržoje bedarbiu jau nebebūsite registruotas.

Jeigu mano paslauga kainuoja vieną sumą, bet manęs klientas prašo išrašyti didesnei sumai, ką tada daryti? Kokiu tikslu to yra prašoma?
Tokiais atvejais reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu jūs išrašysite didesnę sumą, o faktiškai gausite mažesnę, tai tokiu atveju jūs ir mokesčių turėsite mokėti daugiau, nes mokėsite nuo tos didesnės sumos, o ne nuo tos, kuria jūs faktiškai gavote. To gali prašyti klientas, kuris nori nelegalias pajamas paversti legaliomis ir jūs tokiu atveju tampate įrankiu šios pinigų plovimo schemos. Nėra rekomenduojama pasiduoti tokiomis provokacijomis ir prašymais, veiklą geriau vykdykite skaidriai, nes kitu atveju gali susilaukti teisėsaugos dėmesio.

Ar nutraukus individualią veiką mokesčius turiu sumokėti iškart?
Nutraukus individualią veiklą, mokesčių mokėjimo tvarka nesikeičia. Jeigu jūs nutraukiate veiklą, tai mokesčius sumokėti turite kaip ir visi – sekančių metu gegužės 1d. kai yra deklaruojamos pajamos už praėjusius metus. Trumpai tariant – jeigu jūs veiklą nutrauksite dabar (2014m.) tai mokesčius turėsite sumokėti sekančiais metais iki gegužės pirmos dienos.