PSD įmokos, sąskaitos apmokėjimas kitu vardu ir kt.

psdNorime atkreipti dėmesį, kas svetainės lankytojai gali pateikti juos dominančius klausimus ir kaip tik įmanoma greičiau į juos atsakysime. Kai kurie klausimai turėtų būti aktualūs ir kitiems vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą asmenims. Žemiau atsakome į svetainės lankytojų klausimus ir pateikiame paaiškinimus. Būtina atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus, kurie neretai klaidina žmones.

Girdėjau, kad jeigu esi dirbantis, besimokantis ar studijuojantis tai privalomo sveikatos draudimo mokėti nereikia, ar tai tiesa?
Tai yra visiškai klaidingas teiginys. Nemažai žmonių su tuo susiduria, todėl atsakymas yra paprastas – nesvarbu ar esate jau draustas kitur, privalomuoju sveikatos draudimu turite būti draustas vistiek jeigu vykdote ir individualią veiklą pagal pažymą. Esmė yra tame, kad tokiais atvejais keičiasi privalomo sveikatos draudimo įmokų mokėjimo tvarka. Jeigu jūs tuo pat metu ir dirbate ir vykdote individualią veiklą, tai PSD vistiek turi būti sumokamas, tačiau mokėjimo tvarka keičiasi – vietoje to, kad mokėtumėte 90lt mėnesio PSD įmoką, jūs galite mokėti visą privalomą sveikatos draudimą vieną kartą per metus t.y. sekančiais metai kai yra teikiamos pajamų deklaracijos už praėjusius metus. Tokiais atvejais, jums tada tenka mokėti 9 procentų PSD tarifą nuo pusės apmokęstinamųjų pajamų (pelno). Visi kiti, kurie nėra drausti ir pajamas gauna tik iš individualios veiklos, privalo PSD įmokas mokėti kas mėnesį. Šiuo metu Privalomo sveikatos draudimo įmokos sumą sudaro 90lt.

Išrašiau sąskaitą faktūrą klientui, tačiau ją apmokėjo jo giminaitis, ar čia nieko tokio?
Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad paslugas jūs teikiate vienam asmeniui, todėl yra įprasta, kad jis ir atsiskaito už jas. Norint, kad sąskaitą apmokėtų kitas asmuo, būtina sąskaitoje nurodyti, kad apmokėjimas daromas kito asmens. Tarkim sąskaitoje esančiame „papildomos informacijos” vietoje galite nurodyti, kad „sąskaitą apmokėjo Vardenis Pavardenis„, o paslaugų gavėjo rekvizitus nurodyti kito žmogaus. Tokiu atveju viskas bus aišku – kam buvo suteikta paslauga ir kokiu būdu įvyko sąskaitos apmokėjimas.

Ar man reikia gauti kliento parašą ant sąskaitos faktūros?
Kiekvienas paslaugų teikėjas privalo žinoti, kad prekių ar paslaugų pirkėjo parašo nereikia. Sąskaitoje turi būti tik jūsų parašas. Verta pabrėžti ir tai, kad jeigu esate PVM mokėtojas, tai išrašant PVM sąskaitą faktūrą galite parašo ir nedėti.

Greitas kreditas internetu paskolos-internetu.eu