Junginės veiklos sutartis, sąskaitos užsieniečiams ir kt.

junginės veiklos sutartisAr galima kuro sąnaudas važinėjant pas klientus įtraukti į leidžiamus atskaitymus?
Kuro sąnaudos įtraukiamos į leidžiamus atskaitymus tik tokiu atveju jei degalinėje yra išduodamas kvitas, kuriame yra aiškiai nurodytas jūsų vardas bei pavardė, o jeigu ant kvito tai nėra nurodyta, tai galite jus aptarnaujančio pardavėjo prašyti sąskaitos faktūros. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad prieš tai jūsų automobilis turi būti užregistruoatas individualioje veikloje.

Kokiek yra reikalavimai išrašant sąskaitas faktūras užsienio klientams?
Sąskaitų faktūrų išrašymas užsienio klientams yra lygiai toks pat kaip ir Lietuvos piliečiams. Visi privalomi rekvizitai yra tie patys. Sąskaitoje turi būti aiškiai matoma kas prekes ar paslaugas parduoda ir kas jas perka. Tai reiškia, kad sąskaitoje turi figūruoti tiek jūsų tiek ir kliento duomenys: vardas, pavardė, adresas.

Ar galima individualioje veikloje turėti partnerį, kuris taip pat būtų įregistravęs IV? Ta prasme, mes abu norim legaliai užsiimti vienos interneto svetainės plėtojimu ir abu investuosim atitinkamas sumas, kaip reikėtų viską apiforminti, kad pelnas būtų dalinamas abiems atitinkamai ir, kad abu nuo kiekvienos sumos mokėtume mokesčius atskirai?
Taip, galima. Tokiais atvejais yra patartina sudaryti jungtinės veiklos sutartį. Ši sutartis gali būti sudaroma kai abu įregistruosite individualią veiklą. Sudarius sutartį, jūs galėsite atitinkamai dalintis gaunamomis pajamomis. Būtina žinoti, kad tokioje sutartyje yra dalinamas ne tik pelnas, bet ir patirti nuostoliai. Šią sutartį sudarę asmenys atitinkamai prisiima ir įsipareigojimus ir tarkime procentaliai dalinasi įsisikolinimu pagal nustatyta procento dalį t.y. koks procentas pelno atitenka vienam partneriui, toks pat procentas atiteks ir įsiskolinimų. Būtina žinoti, kad jungtinės veiklos sutartis gali būti ir aibrėžiama pagal visų šalių susitarimą ir tarkime galima naudoti variantą, kad dalinamas pelnas yra tada, kai yra išminusuojamos visos išlaidos, nuostoliai ar patirti įsiskolinimai.

Jeigu aš įregistruoju individualią veiklą ar turiu kažkam apie tai pranešti? Pavyzdžiui, Sodrai, darbdaviui ar kt.?
Kiekvienas individualios veiklos vykdytojas turi žinoti, kad neprivalo niekam apie tai pranešti. Įregistravus individualią veiklą, tiek VMI tiek ir Sodra žinos apie jūsų vykdomą veiklą. Darbdaviui jūs nesate įsipareigojęs apie tai pranešti. Kitas atvejis yra tas, jeigu asmuo yra užsiregistravęs darbo biržoje – tokiu atveju yra privaloma apie tai pranešti savo konsultantui darbo biržoje, kad būtumėte išregistruotas iš jos.