Kontaktiniai duomenys, VSD ir PSD įmokos

psd vsdSekantys klausimai yra svarbūs tiems, kuriem kyla klausimų dėl valstybinio socialinio draudimo ir privalomo sveikatos draudimo įmokų mokėjimo tvarkos tam tikrose situacijose. Taip pat vertėtų atkriepti dėmesį tiems kas teikia paslaugas turėdami interneto svetaines. Prekių įsigijimo kitos šalies valiuta naudojant mokėjimų sistemas taip pat kelia nemažai klausimų, į kuriuos yra atsakyta šiame straipsnyje. Jeigu vis dėlto jums dar kyla abejonių, būtinai susisiekite el. paštu ir pateikite konkretesnį klausimą, o į jį bus atsakyta kuo skubiau.

Ar privalau nurodyti savo interneto svetainėje savo kontaktinius bei asmeninius duomenis tokius kaip adresą, asmens kodą, vardą pavardę ir kt.?
Individuali veikla ir įmonės turi vieną skirtumą – įmonės (juridniai asmenys) yra įpareigoti įstatymų ir jie privalo nurodyti įmonės duomenis: įmonės kodą, pavadinimą, adresą ir kt. Individualia veikla užsiimantys asmenys to daryti neprivalo, tačiau interneto svetainėje nurodomas vardas ir pavardė ir veiklos pažymos numeris sukelia klientams didesnį pasitikėjimą jūsų teikiamomis paslaugomis.

Ar galiu už prekių įsigijimą atsiskaityti ne tik Lietuviška valiuta, bet ir tarkim JAV doleriais per PayPal mokėjimų sistemą?
Taip. Kiekvienas asmuo gali naudoti kitos šalies valiutą ir taip pat mokėjimų sistemas. Tuo metu kai perkate prekes, jūsų pirkimo išlaidos yra skaičiuojamos pagal tos dienos nustatyta Lietuvos banko valiutos kursą. Taip pat prie išlaidų galite priskirti ir valiutos konvertavimo mokestį, kurį taiko mokėjimų sistemos.

Vykdau kelias veiklas, ar galiu kiekvienai veiklai naudoti atskirą žurnalą ir ar būtų galima vienai veiklai nurodyti išlaidomis 30 proc. pajamų, o kitai veiklai kaupti išlaidas įrodančius dokumentus?
Jūs tiesiog privalote kiekvienai veiklai vesti atskirą apskaitos žurnalą – tai yra būtina. Kiekvienai veiklai taip pat galite rinktis ir išlaidų kaupimo principą kiekvienais metais.

Jeigu aš esu dirbantis ir noriu pradėti individualią veiklą ar privalėsiu mokėti PSD ir VSD mokesčius?
Nėra skirtumo ar jūs esate dirbantis ar ne – PSD ir VSD mokesčiai yra taikomi visiems be jokių lengvatų. Vienintelis skirtumas yra tas, kad PSD įmokų (90lt) kas mėnesį mokėti neprivalėsite, ne šį mokestį galėsite sumokėti kartą per metus kai bus teikiamos pajamų mokesčio deklaracijos.