Deklaracija Sodrai, IV adresas, darbo laikas

IV darbo laikasDeklaracijų pateikimo klausimų turintys asmenys šiame straipsnyje gali sužinoti reikalingos informacijos dėl deklaracijų pateikimo sodrai tvarkos. Turintys klausimų dėl individualios veiklos darbo laiko taip pat gali sužinoti kažką naujo. Tie kurie nesusigaudo dėl adreso nurodymo ant sąskaitos taip pat turėtų perskaityti šį straipsnį. Turintiems reikalų su juridiniais asmenimis privalo žinoti svarbiausią dalyką vykdant sandoriu su jais, o apie jį taip pat kalbama šiame straipsnyje.

Kaip šiais metais pateikti atskirą deklaraciją Sodrai?
Šiais metais (2014) atskiros deklaracijos Sodrai pateikti nebereikia. Ši tvarka yra panaikinta ir vienintelis kartas kai ją pateikti reikėjo tai buvo pernai. Todėl vienintelę pajamų deklaraciją, kurią reikia pateikti iki gegužės 1 dienos tai tik Valstybinei mokesčių inspekcijai. Tai padaryti galite nuvykę į VMI skyrių arba internetu rpisijungus prie elektroninės deklaravimo sistemos (EDS).

Kokį adresą nurodyti sąskaitoje, jei registruota gyvenamoji vieta nesutampa su veiklos vykdymo vieta?
Jeigu jūs registruodami individualią veiklą pagal pažymą, nenurodėte veiklos vykdymo vietos, tai sąskaitoje turite nurodyti savo gyvenamosios vietos adresą. Būtina žinoti, kad veiklos vykdymo vietą galite įregistruoti pateikę koregavimą mokesčių inspekcijoje. Tai padaryti galite lygiai taip pat kaip ir pateikėte paraišką įregistruojant veiklą, tik šį kartą pakeisite duomenis ir tiek.

Ar pildant formą dėl individualios veiklos įregistravimo būtina nurodyti darbo laiką? Nes VMI konsultantė liepė jį įrašyti.
Individualios veiklos darbo laiko nurodyti nėra būtina. Valstybinė mokesčių inspekcija to galbūt rašo todėl, kad žinotų kokiu laiku būtų galima su jumis susiektie jei iškils kokių klausimų.

Kodėl juridiniai asmenys prašo prie sąskaitos faktūros pridėti ir IV pažymos kopiją?
Jurinidia asmenys (įmonės) individualios veiklos pažymos kopijos gali ir nereikalauti, tačiau to prašo dėl vienintelės priežasties – jiems yra privaloma įsitikinti, kad jūs vykdote individualią veiklą. Jeigu prie sąskaitos neprisegate ir pažymos kopijos, tai įmonė gali sumokėti mažiau – prieš tai ji atskaičiuos mokesčius ir kokia suma liks, tokią sumokės jums. Jūs patys privalite žinoti, kad teikdami paslaugas pagal individualios veiklos pažymą turite nusiųsti kartu ir IV pažymos kopiją, nes nevisada įmonės pačios to prašo.