Šiame straipsnyje aktuali informacija bus tiem, kurie nori ar jau vykdo prekybą internetu, nes čia rasite paaiškinimą kaip reikėtų tai įteisinti ir kokie niuansai galioja užsiimant šia veikla. Vystantiems interneto projektus ar tiesiog uždirbant iš jų plėtojimo asmenims yra gana svarbu kaip jų veiklą būtų galima įteisinti, todėl šiame straipsnyje jie ras reikiamą atsakymą. Mokesčių mokėtojai taip pat gali pasižvalgyti ir rasti atsakymą kodėl neretai mokesčiai yra mokami du kartus jei yra dirbama ir paprastoje darbovietėje. Jeigu ir jūs turite klausimų būtinai juo pateikite el. paštu.
Ar tiesa, kad negalima užsiimti prekyba internetu su verslo liudijimu? Tokiu atveju reikia IV pažymos? Ką tada tokiu atveju daryti ir kaip gauti lengvatų, nes tokiu atveju atskaičius IV mokesčius, pelno beveik kaip ir nelieka?
Taip, prekyba internetu nėra galima su verslo liudijimu, tokiais atvejais yra reikalinga bent individualios veiklos pažyma. Lengvatos nėra taikomos, todėl tenka kaip ir visose veiklose mokėti nustatytus mokesčius be jokių išimčių. Klaidinga sakyti, kad pelno nelieka, nes užsiimant prekyba internetu, yra mokamas 5 procentų GPM mokesčio tarifas, kai kiti tuo tarpu moka 15 procentų. Būtina žinoti tai, kad mokesčiai yra mokami ne nuo gautų pajamų, o nuo pelno t.y iš gautų pajamų jūs pirmiausiai turite atimti patirtas išlaidas ir nuo tos sumos mokėti mokesčius, todėl skaičiuojant, neįmanomas variantas, kad pelno neliktų atimant visus mokesčius.
Ar galima prie išlaidų priskirti interneto svetainės pirkimą, iš kurios paskui bus generuojamos pajamos? Nes noriu tuo užsiimti t.y. pirkti interneto projektus, o paskui juos plėtoti ir iš jų uždirbti pardavinėjant reklamą.
Taip, galima, tačiau jeigu yra pasirinktas išlaidų kaupimo principas, jums reikės turėti tos svetainės įsigijimo dokumentus, kuriuos galėtumėte įtraukti į apskaitą, o tai gali būti sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo sutartis, taip pat ir autorinė sutartis. Jeigu jūs išlaidomis pasirinkote laikyti 30 procentų gautų pajamų, tai svetainės įsigijimo dokumentų turėti nebūtina.
Kodėl aš turiu individualioje veikloje mokėti PSD jei už mane ir taip sumoka jau darbdavys? Čia du kartus jis yra mokamas ar kaip?
Taip, logiškai mąstant, PSD yra mokamas du kartus – moka ir darbdavys ir jūs. Pagal vyraujančius išaiškinimus PSD mokamas du kartus todėl, kad rizika, jog sutriks sveikata padidėja, todėl logiška, kad jeigu dėl darbo jūs galite patirti sveikatos sutrikimų, tai lygiai taip pat galite sveikatos sutrikimų patirti ir vykdydami individualią veiklą, todėl įprasta, kad darbdavys nenorėtų mokėti jūsų sveikatos draudimą, jei jūs sunegaluojate vykdydami pašalinę ir su darbu nesusijusią veiklą.
Ar galiu VSD ir PSD mokesčius įtraukti į išlaidas?
Taip, šiuos mokesčius galite įtraukti išlaidas. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad tokiu atveju jums gali tekti pasirinkti išlaidų kaupimo principą, nes neretai šių mokamų įmokų sumą viršyja 30 procentų pajamų.