IV pratęsimas, valiutų keitimas, IV išlaidos

individuali veikla mokesciaiVis dažniau pasitaiko klausimų, kurie kelia abejonių vykdant individualią veiklą, todėl šiame straipsnyje apžvelgsime sekančius klausimus, kurie pateikiami lankytojų. Čia svarbios informacijos galės rasti tie, kurie nežino koks yra procesas norint nutraukti individualią veiklą. Taip pat dėmesį turėtų atkreipti ir tie kurie užsiima virtualios valiutos keitimu naudojant užsienio mokėjimo sistemas, nes tikriausiai ne vienas iš jų gali būti pažeidžiantis įstatymus. Deklaracijos pateikimo klausimai taip pat turėtų būti aktualūs, todėl ir apie tai rasite atsakymų.

Lygiai prieš metus įregistravau individualią veiklą, kaip ją reikia pratęsti?
Visi individualią veiklą pagal pažymą vykdantys asmenys turi žinoti, kad čia nėra jokio veiklos pratęsimo proceso. Įregistravus individualią veiklą, ji galioja tol, ko pats asmuo jos nenutraukia, todėl atsakant į klausimą – individuali veikla yra vis dar galiojanti, o norint ją nutraukti reikia atlikti tuos pačius veiksmus kaip ją ir įregistruojant.

Ar su individualios veiklos pažyma galiu pirkti valiutą iš kitų fizinių asmenų ir perpardavinėti ją brangiau? Pelnas būtų gaunamas iš valiutų kursų skirtumo. Naudočiau mokėjimų sistemas tokias kaip PayPal.

Deja, būtina žinoti, kad kai kurios ekonominės veiklos yra licencijuojamos, o valiutų keitimo veikla yra priskiriame būtent prieš šių veiklų, tad norint tuo užsiimti, bus privaloma gauti licenciją, kurią gali išduoti tik Lietuvos bankas. Taip pat verta paminėti ir tai, kad šia veikla nebus galima užsiimti turint tik individualios veiklos pažymą, būtinai reikės įregistruoti juridinį asmenį.

Kur deklaruojant reikia nurodyti, jog mano išlaidos sudaro 30 procentų gautų pajamų?
Deklaracijoje jūs turite pasirinkti apskaitos principą – „kaupimo” arba „pinigų”. Pažymėjus „pinigų”, jus pasirenkate, jog išlaidomis taikysite 30 procentų gautų pajamų, todėl laukeliuose kur reikia įrašyti leidžiamų atskaitymų sumą, įrašykite tokią, kuri gaunasi apskaičiuojant pritaikant šį principą. Jeigu pasirenkate „kaupimo” principą, tai rašote visas išlaidas, kurias patyrėte, tačiau privalote turėti galimybę tas išlaidas ir pagrįsti apskaitos dokumentais.

Kaip taikomas gyventojų pajamų mokestis? Nuo visų gautų įplaukų ar tiesiog nuo pelno?
Visi individualios veiklos mokesčiai yra taikomi tik nuo faktiškai gauto pelno. Tai reiškia, kad prieš skaičiuojant mokesčius, jūs turite iš gautų pajamų atimti leidžiamus atskaitymus (išlaidas) ir tik tada skaičiuoti mokesčius. Būtina pabrėžti tai, kad tik gyventojų pajamų mokestis skaičiuojamas nuo viso pelno, o VSD ir PSD mokesčiai – nuo pusės.

Kriptovaliutos kasimas – uždarbis iš Bitcoinų.