Elektroninė prekyba su individualia veikla

interneine prekybaKo gero viena populiariausių komercinių veiklų, kuri vykdoma turint individualios veiklos pažymą yra prekyba internetu. Norint užsiimti šia veikla, naujokams iškyla nemažai klausimų, todėl šiame straipsnyje norėtume pakalbėti apie prekybą internetu įteisinant šia veiklą su individualios veiklos pažyma. Ko gero pradedantiesiems ir dar nesitikintiems pirmosiomis dienomis sulaukti didelių pardavimų tai būtų optimaliausias sprendimas, nes mokestinė našta nebūtų labai didelė, o ir apskaitos tvarkymas kur kas paprastesnis.  Norint užsiimti prekyba internetu, reikia žinoti keletą svarbių dalykų, kuriuos ir aprašysime šiame straipsnyje.

Veiklos įregistravimas. Kaip jau minėta aukščiau, geriausia pradžioje yra įregistruoti individuaią veiklą pagal pažymą, nes tik su ja prekyba internete yra galima (na žinoma ir steigiant įmonę). Būtina žinoti tai, kad visoje prekyboje galioja panašūs teisės aktai, kurie reguliuoja santykius tarp pardavėjo ir pirkėjo. Šiuo atveju jūs turėtumėte žinoti, kad privalėsite laikytis ir vartotojų teisių įstatymo, tad pasiruoškite tam, kad kartais prekės gali būti grąžinamos jums atgal.

Prekyba yra apmokestinama 5 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifu, todėl čia yra gana didelis pliusas, kad nepatenkate į laisvųjų profesijų sąrašą, nes kitu atveju mokėtumėte 15 procentų GPM tarifą. Šis mokestis yra skaičiuojamas nuo viso pelno, o pelnas apskaičiuojamas iš pajamų atimant išlaidas (leidžiamus atskaitymus).

Išlaidos gali būti įtraukiamos arba ne. Prieš vykdant prekybą, privalote gerai apskaičiuoti prekių įsigijimo iš kitas išlaidas. Dažniausai prekyboje internetu yra pasirenkama kaupti išlaidas įrodančius dokumentus, tačiau tai ne visada geras sprendimas visiems, nes pasitaiko atvejų, kad prekių įsigijimo ir kitos išlaidos nesudaro net 30 procentų gautų pajamų. Tokiais atvejais geriausia yra rinktis variantą, kad leidžiamiems atskaitymams (išlaidoms) taikyti 30 procentų gautų pajamų. Tada ir išlaidų dokumentų nereikės rinkti, o ir mokesčių mokėjimo klausimu – jums tai būtų naudingiau.

Sandėliavimo patalpos nebūtinos. Kai kurie asmenys yra girdėję, kad laikomos prekės turi būti sandėliuojamos patalpose, kurios atitiktų ES reikalavimus, tačiau jeigu jūs prekybą vykdote pagal individualios veiklos pažymą ir jūsų prekės yra ne maisto produktai, jums sandėlio turėti nebūtina, prekes galite laikyti, kad ir namie.

Prievolė registruotis PVM mokėtojais. Būtina žinoti, kad verčiantis prekyba internetu pagal individualios veiklos pažymą, yra taikomi apribojimai. Įsigyjant prekių iš ES šalių daugiau negu už 35 000lt ar 10 000 eurų, jūs privalėsite registruotis PVM mokėtojais. Taip pat būtina žinoti, kad prekyboje sukasi nemažos įplaukos, o savaime suprantama, kad ir išlaidų nemažų pasitaiko, o čia reikia atkreipti dėmesį į tai, kad per paskutinius 12 mėnesių pasiekus 155 000lt gaunamų pajamų sumą, jūs taip pat privalėsite registruotis PVM mokėtoju, nesvarbu, kad pelnas kur kas mažesnis, nes dėmesys skiriamas įplaukoms t.y. pajamoms, o pajamos yra laikomos bet kokiomis pinigų įplaukomis neatskaičius išlaidų.

Štai svarbiausi dalykai norintiems verstis internetine prekyba internetu pagal individualios veiklos pažymą. Jeigu turite papildomų klausimų, būtinai susisiekite su mumis.