Laikas kai reikia registruoti individualią veiklą

kada registruoti individualia veiklaVis dažniau yra sulaukiama klausimų, kuriuose žmonės dvejoja ar reikia registruoti veiklą ar ne. Nemažai asmenų mano, kad jeigu jie uždirba nedaug, tai ir veiklos registruoti nereikia. Dažnai gaunamas klausimas „ar privalau registruoti individualią veiklą jei ketinu užsiimti…?” Čia ir pasireiškia visas atsakymas. Kad ir kaip bebūtų – visos komercinės veiklos, iš kurių yra gaunamos pajamos, turi būti įteisintos įstatymų nustatyta tvarka. Nesvarbu, kad dar tik norite pradėti ir kol kas niekuo neužsiimate, tačiau jeigu jūs jau planuojate kažkokiu laikotarpiu, vykdydami veiklą uždirbti pinigų, tai ją įteisinti yra būtina. Bet koks laikotarpis, nesvarbu ar tai trumpas ar ne, jis yra tęstinis, o individualios veiklos sąvoka pabrėžia tai, kad veikla yra vykdoma testiniu laikotarpiu. Šiame straipsnyje norime apibendrinti keletą panašių klausimų ir pateikti atsakymus, kurie leis jums suprasti kada registruoti individualią veiklą pagal pažymą.

„Ketinu teikti programavimo paslaugas, ar privalau įregistruoti veiklą?”
Atsakymas paprastas – Taip. Kiekvienas asmuo, nesvarbu, kokio pobūdžio jo teikiamos paslaugos, privalo įteisinti savo veiklą. Kai kurios įteisinamos įregistruojant individualią veiklą, kitos yra licencijuojamos ir t.t. Nėra skirtumo, kokias paslaugas teiksite, nes jei yra laikotarpis kada ketinate teikdami paslaugas gauti pajamų – jūsų veikla turi būti įteisinta įstatymų numatyta tvarka.

„Šiuo metu turiu el. parduotuvę, kurioje prekiauju papuošalais, ateityje galvoju ir į turgų plėstis, ar turiu kažkaip įteisinti šią veiklą?”
Jeigu jūs jau kažkuo prekiaujate ir gaunate pajamas, tačiau nemokate mokesčių, o tuo labiau nesate savo veiklos įregistravę, turite žinoti, kad vykdote nelegalią veiklą, o už tai yra baudžiama įstatymų numatyta tvarka. Pirmiausia, prekiaujant internetu, jums reikia turėti bent individualios veiklos pažymą ir nuo gauto pelno mokėti mokesčius. Jeigu ketinate prekybą plėsti ir turguje, tai turite žinoti, kad tokiu atveju jums bus reikalingas ir verslo liudijimas.

„Pardaviau vieną interneto svetainę atsitiktinai, ar turiu mokėti kažkokius mokesčius?”
Būtina atkriepti dėmesį į tai, kad šis pardavimas yra atsitiktinis ir jam nėra taikomas kažkoks laikotarpis. Tai vienkartinis sandoris, kurio negalima laikyti testine veikla. Tokiais atvejais, parduotą interneto svetainę galite deklaruoti jei iš to pardavimo buvo gautas pelnas. Tačiau kitas atvejis yra tas, kad jeigu tuo metu, kai jūs dar turėtoje minėtą interneto svetainę ir iš jos gavote pajamų, tai yra laikoma komercine veikla ir būtent šiuo atveju jums reikėjo įregistruoti bent individualią veiklą pagal pažymą.

Trumpai tariant, nėra jokios ribos, nuo kurios yra privaloma registruoti individualią veiklą. Jei jūsų veiklai yra būdingas testinis laikotarpis ir gaunama pajamų, tai bet kokiu atveju jūs privalote šią veiklą įteisinti. Tik pavienams sandoriams nėra taikomas testinis laikotarpis.