Sekantys klausimai yra susiję su individualios veiklos mokesčiais ir jų apmokestinimu. Būtinai atkreipkite dėmesį į žemiau pateiktus klausimus, nes jie galbūt bus aktualūs ir jums. Jeigu ir jūs turite klausimų, būtinai susisiekite su mumis. Žemiau apibendriname šiuo metu esančią tvarką dėl gyventojų pajamų mokesčio mokėjimo ir metinės pajamų deklaracijos pateikimo tvarkos. Taip pat reikiamą atsakymą gali rasti ir naują veiklą norintys įregistruoti asmenys.
Nelabai suprantu su gyventojų pajamų mokesčiu – koks jis yra 5 ar 15 procentų?
Fiksuotas gyventojų pajamų mokestis yra taikomas atsižvelgiant į individualios veiklos pobūdį. Joks asmuo pats negali rinktis kokį mokęstį jis mokės. Būtina žinoti, kad individuali veikla yra suskirstyta į dvi grupes – laivųjų profesijų atstovai ir kiti asmenys. Būten laisvųjų profesijų atstovai privalo mokėti 15 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifą, o visas kitas paslaugas teikiantys asmenys moka 5 proc. GPM tarifą.
Ar privalau deklaruoti pajamas jei per metus negavau jokio individualios veiklos pelno ir ar privalau mokėti kažkokius mokesčius?
Būtina žinoti tai, kad įregistravus individualią veiklą pagal pažymą, jums iškart atsiranda prievolė sekančiais metais pateikti metinę gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją. Nesvarbu, kad per tuos metus veiklos nevykdėte ar negavote jokio pelno – užpildyti ir pateikti deklaraciją valstybinei mokesčių inspekcijai yra būtina. Tokiais atvejais pildant deklaraciją, tam tikruose laukeliuose surašysite skaičius ir tiek, o jei pelno nėra, tai dažniausiai tai bus paprasčiausi nuliai. Dėl mokesčių mokėjimo tvarkos – jeigu jūs esate niekur nedraustas t.y. tik vykdote individualią veiklą, tai jums kas mėnesį yra privaloma mokėti 90lt privalomojo sveikatos draudimos įmokas, kitu atveju jeigu esate jau draustas, tai PSD sumokėsite kaip GPM mokestį, tik tada bus skaičiuojami 9 procentai nuo pusės pelno, o jeigu tokiu atveju pelno negavote, tai savaime suprantama, kad ir mokesčių nebus nuo ko mokėti.
Ar galiu tą pačią dieną nutraukti individualią veiklą ir gauti kitos individualios veiklos pažymą?
Kiekvienas vykdantis individualią veiklą privalo žinoti, kad nėra kelių pažymų. Jūs gaunate tik vieną pažymą, kurioje yra nurodomos jūsų vykdomos veiklos. Tokiu atveju, jeigu norite nutraukti vieną veiklą ir įregistruoti kitą, turite apie tai pranešti valstybinei mokesčių inspekcijai, o tai padaryti galite tiek internetu tiek ir nuvykę į savo VMI skyrių.