„Kiek kainuoja individualios veiklos įkūrimas? Girdėjau, jog reikia eiti į savivaldybę ir užildyti formą ar kažką kitą? Kokius popierius reikia pildyti dėl gyvybės draudimo vykdant individualią veiklą? Ar IV yra tas pats kas registruoti įmonę? Ar galiu turėti darbuotojų savo veikloje?” Atsakant į šiuos klausimus, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad gyvybės draudimas nėra būtinas vykdant individualią veiklą. Pats veiklos įregistravimas yra nemokamas, tiesiog reikia mokėti mokesčius nuo gauto pelno, kuris yra apskaičiuojamas iš gaunamų pajamų atimant išlaidas (leidžiamus atskaitymus). Savivaldybėje nereikia jokių formų pildyti ir apskritai norint įregistruoti veiklą jums į savivaldybę eiti nereikės. Prašymo forma yra pildoma atvykus į valstybinės mokesčių inspekcijos skyrių. Taip pa pabrėžtina kad veikla gali būti įregistruota ir internetu, prisijungus prie valstybinės mokesčių inspekcijos puslapio ir pateikus formą.
Individuali veikla yra yra vykdoma tik fizinių asmenų. Vykdantys individualią veiklą asmenys nėra laikomi juridiniais asmenimis t.y. įmonėmis. Individualios veiklos mokesčiai skiriasi nuo įmonių mokestinės naštos. Verta pabrėžti tai, kad IV vykdytojams mokestinė našta yra kur kas mažesnė nei įmonėms.
Būtina žinoti tai, kad kiekvienas asmuo, kuris vykdo individualią veiklą, gali samdyti darbuotojus pagal darbo sutartis kaip ir įmonės. Žinoma už darbuotoją tenka mokėti lygiai tokius pačius mokesčius, o individualios veiklos savininko ir darbuotojų santykius taip pat reguliuoja Lietuvos Respublikos darbo kodeksas.
Vykdantys individualią veiklą turi keletą privalumų, kurių neturi paprasti, pagal darbo sutartis samdomi asmenys, o vienas iš jų – neribojamas darbo laikas. Kiekvienas individualios veiklos vykdytojas gali dirbti tiek kiek nori t.y. jis pats sau gali nustatyti darbo valandas ar poilsio dienas. Žinoma – to teisiškai patvirtinti nereikia. Nei valstybinė mokesčių inspekcija nei Sodra nei darbo inspekcija neturi teisės kontroliuoti individualia veikla užsiimančių asmenų darbo laiko. Tai reiškia, kad IV vykdytojai gali dirbti ir savaitgaliais ir švečių dienomis ir niekas prie jų negali kabinėtis.
Individuali veikla reiškia tai, kad asmuo savarankiškai vykdo veiklą taip kaip jam yra paranku ir geriausia. Taip pat būtina žinoti, kad kai kuriems IV vykdytojams galioja ir kiti teisės aktai – pavyzdžiui vykdantiems prekybą galioja ir vartotojų teisių įstatymas. Kalbant bendrai, visi veiklos vykdytojai yra apribojami šių įstatymų, kurie reguliuoja santykius su paslaugų teikėju ir pirkėju.
Netradicinė medicina ir sveikas maistas: netradicinemedicina.com