Privalomas sveikatos draudimas

privalomas sveikatos draudimasIndividuali veikla kaip ir darbo santykiai neapsieina ir be privalomo sveikatos draudimo. Būtina žinoti, kad Lietuvos įstatymai numato šio mokesčio mokėjimą skirtinga tvarka. Tai reiškia, kad esant tam tikroms aplinkybėms keičiasi ir šio mokesčio mokėjimo tvarka. Žinoma individualioje veikloje tai taip pat galioja. Šiame straipsnyje norėtume apibendrinti privalomo sveikatos draudimo įmokų mokėjimo tvarką atsižvelgiant į tam tikrus faktorius, kurie pasitaiko vykdant veiklą pagal pažymą.

Kiekvienas vykdantis individualią veiklą pagal pažymą privalo mokėtis PSD įmokas nustatyta tvarka. Šiuo metu privalomojo sveikatos draudimo įmokų dydį sudaro 9 procentai minimalios mėnesinės algos. Tai reiškia, kad PSD įmoka šiuo metu yra 90 litų, nes minimalus mėnesio atlyginimas pagal teisės aktus yra 1000lt, tai 1000 / 100 * 9 = 90lt. Šią sumą yra privaloma mokėti visiems, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą, tačiau nėra niekur dirbantys, besimokantys, studijuojantys ir t.t. Ši suma turi būti sumokama iki paskutinės mėnesio darbo dienos. Vėluojant mokėti PSD  įmokas, gali būti pradėtas delspinigių skaičiavimas. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai, kad vėluojant mokėti šias įmokas, jūsų sveikatos draudimas nutrūksta, o tokiu atveju kuo skubiau reikėtų kreiptis į teritorinę ligonių kasą ir išspręsti šią iškilusią problemą.

Privalomo sveikatos draudimo įmokų kiekvieną mėnesį neturi mokėti tie, kurie jau yra drausti valstybės lėšomis ar tie už kuriuos sveikatos draudimo įmokas moka darbovietė. Tai reiškia, kad vykdant individualią veiklą ir tuo pačiu dirbant arba besimokant/studijuojant nereikia kas mėnesį mokėti šių 90lt mėnesinių įmokų. Tokiais atvejais PSD įmokos yra skaičiuojamas jau kitaip ir gali būti sumokamos kartą per metus t.y. iki pajamų deklaracijos pateikimo termino (gegužės 1d.). Būtent šiuo atveju privalomo sveikatos draudimo įmokos yra skaičiuojamos atsižvelgiant į asmens gautas pajamas iš individualios veiklos ir yra apmokęstinamos 9 procentų tarifų nuo gauto pelno. Tai reiškia, kad privalomo sveikatos draudimo įmokos sudaro pusė individualios veiklos pelno pritaikant 9 procentų tarifą. Vertėtų žinoti tai, kad tokiais atvejais jūs jau esate drausti (dirbant, studijuojant ir t.t.), todėl jeigu per mokestinius metus jūsų gautas pelnas neviršyja 12 minimalių mėnesių atlyginimų (12 000lt) privalomo sveikatos draudimo įmokų mokėti nereikės, nes už jus jau bus sumokama darbovietės/valstybės.

Trumpai tariant privalomo sveikatos draudimo įmokos mokamos tokia tvarka:
90lt/mėn – jeigu asmuo tik vykdo individualią viklą pagal pažymą ir niekur nesimoko ar nestudijuoja.
9 proc. nuo pusės pelno – jei asmuo vykdydamas individualią veiklą dirba arba mokosi/studijuoja ir jo IV pelnas neviršija 12 000lt.

Netradicinė medicina, nevaisingumas, dietos, sveika gyvensena netradicinemedicina.com