Reklamos paslaugos internete ir individuali veikla

individuali veikla reklamaReklamos paslaugos internete – vienas iš populiariausių paslaugų, kurią vykdo nemažai asmenų pagal individualios veiklos pažymą. Savaime suprantama, kad bėgant laikui vis atsiranda ir kitų žmonių, kurie nori užsiimti šia veikla, todėl prieš tai būtina žinoti svarbiausius dalykus norint pradėti teikti tokias paslaugas. Šiame straipsnyje apibendrinsime šių paslaugų teikimą pagal individualios veiklos pažymą. Būtina žinoti ir tai, kad reklamos paslaugos gali būti teikiamos ir įsteigiant įmonę, tačiau šiame straipsnyje norėtume visą reikalingą informaciją pateikti jau vykdantiems šią veiklą ar dar tik norintiems pradėti užsiimti tuo pagal individualios veiklos pažymą.

Kaip ir kiekvienai veiklai įregistruoti yra reikalingas ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus kodas, o šioje srityje vis dar nėra sutariama dėl tikslaus kodo pasirinkimo, nes jų gali būti ne vienas. Šiuo metu norint teikti reklamos paslaugas galima įregistruoti veiklą naudojant  vieną šių EVRK kodų:

#1. 73.11 Reklamos agentūrų veikla
#2. 63.11 Duomenų apdorojimo, interneto serverių paslaugų (prieglobos) ir susijusi veikla

Pasirinkus pirmąjį kodą, jūs galite teikti visas paslaugas, kurios yra susijusios su reklamos kūrimu: reklaminių tekstų kūrimas, marketingo strategija, reklamos įdėjų kūrimas, reklamos kampanijų kūrimas ir kt. Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu kalba eina apie reklamą internete, tai būtina žinoti tai, kad reklaminių skydelių kūrimas yra priskiriamas kitai veiklai – prie grafinio dizaino kūrimo, kuri priskiriama prie kito EVRK kodo.

Antruoju variantu jūs galite tik prekiauti reklama savo asmeninėje interneto svetainėje. Tai yra talpinti reklamos kodus savo asmeninėje svetainėje ar reklaminius tekstus. Čia galioja ta pati sąlyga – reklaminių skydelių kūrimas priskiriamas kitai veiklai.

Jeigu norite kurti ir reklamos skydelius tai jums papildomai reikėtų įregistruoti ir dar vieną veiklą – 62.02 Kompiuterių programavimo veiklą. Šią veiklą įregistravus, jūs galėsite ne tik užsiimti reklaminių skydelių kūrimu, bet ir teikti programavimo ar interneto svetainių kūrimo paslaugas.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad reklamos skydelių kūrimas yra priskiriamas prie laisvųjų profesijų, todėl už šia veiklą jums teks mokėti 15 procentų GPM tarifą. Kitoms minėtoms veikloms yra taikomas 5 procentų GPM tarifas. Tokiu atveju jeigu jums neaktualus reklamos skydelių kūrimas, tai šį darbą galite patikėti kitiems asmenims, kurie tai padarys už jus – tada galėsite skydelių kūrimą įtraukti į leidžiamus atskaitymus (išlaidas).

Jeigu ketinate užsiimti šia veikla, tai pagalvokite – galbūt verta įregistruoti vis tris minėtas veiklas? Juk jeigu pelno negausite iš kažkurios veiklos, tai ir mokesčių mokėti nebus nuo ko. Vis dėlto, juk veiklos registravimas nieko nekainuoja, todėl gerai apsvarstykite viską, kad sutaupytumėte kuo daugiau laiko.