Įmonės steigimas ar individuali veikla

įmone ar individuali veiklaNorint pradėti savo verslą, didžiausias iššūkis kyla nusprendžiant kaip jį įteisinti. Kaip bebūtų – visi nuo kažko pradeda, tačiau teigti, kad būtent visi turi vadovautis vienintele nuostata, kad verslas tik įsteigus įmonę, yra kiek neadekvatu. Ne visiems yra reikalingas juridinis statusas, siekiant nuo kažko pradėti, todėl dar tik įsibėgėjant, svarbiausia yra optimizuoti visus mokesčius bei išlaidas, kad ateityje būtų didesnės galimybės plėsti veiklą. Šiame straipsnyje pateikiama informacija, kuriame galite apžvelgti esminius skirtumus tarp įmonės steigimo ir individualios veiklos įregistravimo. Tai jums padės apsispręsti kaip viską pradėti ir sumažinti nereikalingą naštą bei laiko sąnaudas.

Individuali veikla yra geras pasirinkimas dar tik pradedantiems. Jeigu pradžioje ketinate dirbti vienas be jokių darbuotojų, tai individuali veikla yra pats geriausias pasirinkimas. Mokestinė našta nėra didelė, todėl mokėsite mokesčius tik nuo to kiek uždirbsite. Vykdant veiklą pagal pažymą jūs taip pat gaunate ir visas socialines garantijas, kurių dydis priklauso nuo jūsų gaunamo pelno iš veiklos. Individualiai veiklai įregistruoti nereikalngas joks pradinis/įstatinis kapitalas. Čia veikla įregistruojama vieno žmogaus. Todėl jeigu pradžioje ketina uždirbti minimaliai, tai ir skubėti nėra kur – įmonę įregistruoti galėsite bet kuriuo metu.

Didžiausias panašumas tap individualios veiklos ir įmonės yra tas, tiek vienoje tiek ir kitoje galima samdyti darbuotojus pagal darbo sutartis. Čia galioja tokie patys įstatymai, kurie reguliuoja santykius tarp darbdavio ir darbuotojo. Verta pabrėžti tai, kad jeigu jums reikalingas darbuotojas ribotam laikui, tai individualioje veikloje galbūt labiau vertėtų pasisamdyti asmenį, kuris taip pat ja verčiasi? Tokiu atveju išvengsite dokumentų pildymo, o už paslaugas atsiskaitysite kaip įprastai – apmokėję sąskaitą ir tiek.

Dar vienas panašumas yra tas, tiek individualią veiklą vykdantys asmenys tiek ir juridiniai asmenys gali būti PVM mokėtojais. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad individualią veiklą vykdantiems asmenims dar ir atsiranda prievolės jais registruotis tam tikrais atvejais. Žinoma, galima PVM mokėtoju registruotis ir savo noru, net jei ir nepasiektos jokios ribos.

Įmonės įegistravimui reikalinga buveinė bei pradinis kapitalas, tačiau individualioje veikloje to nėra reikalaujama. Individualią veiklą vykdantys asmenys, tiesiog VMI pateikia informaciją, kurioje nurodo savo gyvenamąja vietą ir tiek, todėl individualios veiklos vykdymo vieta nėra ribojama.

Esminis skirtumas taip tap yra tas, kad įmonės turi savo pavadinimus, o individualią veiklą vykdantys asmenys jų neturi. Jų veikla yra įregistruojama pateikiant tik asmens vardą ir pavardę, todėl pavadinimo čia galvoti nereikia.

Apibendrinant šį straipsnį norėtume pabrėžti tai, kad pradžioje yra rekomenduojama įregistruoti individualią veiklą, o sėkmės atveju jeigu pelnas stipriai auga ir prireikia daug darbuotojų – apie įmonės registravimą galite domėtis labiau.