Individualios veiklos išlaidų pagrįstumas

individualios veiklos islaidosVykdydami individualią veiklą pagal pažymą, neretai asmenys susiduria su išlaidų įtraukimo klausimais, kurie kelia nemažai abejonių. Išlaidos, kaip ir pajamos, turi būti apskaitomos nustatyta tvarka. Pajamoms pagrįsti yra elementarios priemonės ir viena iš jų – sąskaitų faktūrų ar kitų apskaitos dokumentų išrašymas. Visą procesą palengvina ir tai, jeigu pajamos yra gaunamas į vykdančio individualią veiklą asmens banko sąskaitą, nes tokiu atveju ir sąskaitos išrašas, kuris gali būti ištrauktas iš banko, tampa puikiu priedu savo gaunamoms pajamos/išlaidoms pagrįsti. Su išlaidomis yra kiek sudėtingiau, jei jos patiriamos naudojant kaskart kitokius būdus. Šiame straipsnje apibendrinsime kaip derėtų pagrįsti savo išlaidas, kurios patiriamos vykdant individualią veiklą pagal pažymą.

Būtina prisiminti ir tai, kad galite rinktis ir būdą, kuriuo nebūtų reikalaujama pagrįsti patirtas išlaidas dokumentais – 30 procentų pasirinkimas yra geriausias sprendimas, jei išlaidų patiriate praktiškai labai mažai ir tokiu atveju leidžiamiems atskaitymams galite priskirti 30 procentų gautų pajamų.

Leidžiamiems atskaitymams pagrįsti gali būti naudojami pardavėjo išrašyti apskaitos dokumentai. Tai reiškia, kad jeigu asmuo, iš kurio perkate paslaugas ar prekes savo veiklos vykdymui, vykdo individualią veiklą, tai jis jums išrašys vieną iš apskaitos dokumentų t.y. sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitą. Šie dokumentai kuo puikiausiai tinka pagrįsti patirtas išlaidas.

Jeigu už reikalingas paslaugas atsiskaitote bankiniu pavedimu, tai banko sąskaitos išrašas taip pat gali būti kaip išlaidas įrodantis dokumentas, nes ne visada prekes ar paslaugas pirksite iš individualią veiklą vykdančių asmenų ar tiesiog įmonių. Jeigu jūsų veikla apsiriboja daiktų perpardavinėjimu, tai logiška, kad iš paprasto žmogaus jūs negausite apskaitos dokumento.

Čekiai, kvitai ir kiti dokumentai taip pat gali būti įtraukti į leidžiamus atskaitymus jei kasos aparatas gali išmušti jūsų vardą ir pavardę. Būtina žinoti, kad šie dokumentai turi tokią pat juridinę galią kaip ir apskaitos dokumentai, kurie išrašomi paslaugų teikėjų.

Pirkimas iš užsienio valstybių naudojant mokėjimų sistemas tokias kaip PayPal gali būti įforminimas ir paprastu išrašu iš jūsų PayPal paskyros. Tai reiškia, kad jeigu jūs išlaidas patiriate pirkdami prekes ar paslaugas naudojant PayPal mokėjimų sistemą, tai jūsų išlaidas įrodantis dokumentas bus išrašas iš šios mokėjimo sistemos, kuris dar vadinamas Invoice.

Taip pat būtina žinoti, kad ne visos prekės ar paslaugos gali būti priskirtos prie leidžiamų atskaitymų iškart, todėl daugiau informacijos apie išlaidų pagrįstumą galite rasti apsilankę valstybinės mokesčių inspekcijos puslapyje.

p