Pokeris gali būti įteisintas kaip individuali veikla?

individuali veikla pokerisKiekvienas asmuo kažkuo užsiimdamas ir norėdamas savo veiklą įteisinti, susiduria su tam tikrais iššūkiais. Kai kurie užsiima tokia veikla, kurią pavadinti komercine nelabai galėtume. Štai vis daugiau pokerio žaidėjų daugiau laiko praleidžia bandydami laimėti vis didesnes sumas ir neretais atvejais jie visą laiką paskiria tik šiam azartiniam žaidimui. Nepaslaptis, kad yra nemažai žmonių, kurie būtent iš to ir gyvena, tačiau tas nuolatinis žaidimas negarantuoja visų socialinių garantijų. Vienas svetainės lankytojų klausia ar įmanoma pokerį įteisinti kaip individualią veiklą. Šiame straipsnyje norėtume apibrėžti, kodėl azartiniai žaidimai negali būti priskirti prie komercinių veiklų.

Pokeris, negarantuoja testinio laikotarpio. Tai reiškia, kad žaisdami, žaidėjai negarantuoja fakto, kad žaisdami jie visada gaus pajamas per tam tikrą laikotarpį, nes tenka pripažinti – yra daugiau asmenų, kurie pralošia negu laimi. Tokiais atvejais laimėjimai negali būti apibrėžiami kaip pajamos iš komercinės veiklos. Laimėjus piniginį prizą, lošėjas yra įpareigotas ir sumokėti nuo jo tam tikrą mokestį. Įprasta tvarka, laimėtojas privalo sumokėti 15 procentų gyventojų pajamų mokestį sekančiais metais kai yra pateikiama metinė pajamų deklaracija už praėjusius metus. Joje asmuo privalo nurodyti laimėjimus iš azartinių žaidimų, o pokeris yra priskiriamas prie jų. Būtina pabrėžti tai, kad čia nėra taikomas išlaidų kaupimo principas – jeigu jūs laimėjote tam tikrą sumą pinigų, tačiau prieš tai nemažai jų pralošėte, tai jūs negalėsite praloštų pinigų išskaičiuoti kaip išlaidų. Paprastas pavizdys – asmuo 10 metų žaidžia loterijoje ir kaskart perka po kelis ar net keletą bilietų, tačiau per tuos metus jis tik kartą laimi tą išsvajotą milijoną, ar jam bus leista išskaičiuoti išlaidas už visus pirktus bilietus per visą lošimo istoriją? Atsakymas paprastas – ne.

Taip pat vertėtų žinoti ir tai, kad azartiniai lošimai negarantuoja socialinių garantijų. Tai reiškia, kad lošdami pokerį, asmenys, nemoka valstybinio socialinio draudimo įmokų, o čia ir matoma visa esmė – tokiais atvejais ir tėvystės/motinystės išmokų bei pensijos nebus. Norėdami savarankiškai mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas, pokerio žaidėjai turėtų kreiptis į sodrą dėl tikslesnės konsultacijos.

Sveikatos draudimas pokerio entuziastams yra toks pat kaip ir kitiems. Kaip bebūtų – jeigu pokeris yra vienintelis pajamų šaltinis, tai būtina žinoti, kad tai neatleidžia nuo prievolės mokėti privalomo sveikatos draudimo įmokų, kurios šiuo metu yra 90lt/mėn. Mokant šias PSD įmokas, pokerio žaidėjai yra faktiškai drausti, todėl gydymas, sutrikus sveikatai, yra nemokamas.

Būtina atkreipti dėmesį į faktą, kad azartiniai žaidimai įskaitant ir pokerį, nėra laikomi komercine veikla, todėl visas įteisinimas – GPM mokėjimas nuo laimėtos sumos bei PSD įmokų mokėjimas nustatyta tvarka. Dėl valstybinio socialinio draudimo mokėjimo būtina konsultuotis su sodros specialistais.