PVM susigrąžinimas, asmens kodai, pajamų deklaracija

pvm mokejimas, asmens kodas, saskaitaPVM mokėjimas vykdantiems individualią veiklą dažnai tampa aktualus kai individuali veikla įgauna pagreitį ir sparčiai plinta veiklos apimtys. Dėl padidėjusių gaunamų pajamų, individualią veiklą vykdantiems asmenims atsiranda prievolės registruotis PVM mokėtojais. Būtina atkreipti dėmesį į žemiau pateiktą informaciją, nes neretai asmenys nori sumokamą PVM mokestį atgauti kaip juridniai asmenys, tačiau tam galioja tam tikros nuostatos apie kurias ir pasakojama atsakant į vieną iš klausimų. Pajamų deklaracijos pateikimo klausimai tampa aktualūs einant terminui į pabaigą kai ją reikia pateikti, tačiau neseniai įregistravusiems individualią veiklą vienas iš straipsnyje pateiktų atsakymų tikrai nudžiugins. Konfidencialios informacijos pateikimas vis dažniau trukdo santykiams tarp pirkėjo ir pardavėjo, todėl individualios veiklos vykdytojai ras naudingos informacijos apie apskaitos dokumentų išrašymą.

Vykdau individualią veiklą ir pirkdamas prekes sumoku pardavėjams ir PVM, ar galėsiu vėliau tą PVM susigrąžinti?
Individualią veiklą vykdantys asmenys, tačiau neturintys PVM mokėtojo statuso, neturi teisės susigrąžinti PVM. Norint vėliau atgauti pardavėjui sumokėtą PVM mokęstį, jūs privalote būti registruotas kaip PVM mokėtojas. Jais registruotis galima savo noru ir taip pat jei atsiranda prievolė pasiekus tam tikrą ribą. Privolė registruotis PVM mokėtoju atsiranda jeigu:
1. Per paskutinius 12 mėnesių jūsų gaunamų pajamų suma viršyja 155 000lt
2. Įsigyjate prekių ar paslaugų iš ES šalių už daugiau negu 35 000lt ar 10 000 eurų.

Individualią veiklą įregistravau 2014-01-15, ar turiu šiais metais pateikti pajamų deklaraciją?
Gyventojo pajamų mokesčių deklaracijos yra pateikiamos sekančiais už praėjusius mokestinius metus. Tai reiškia, kad jeigu šiemet (2014m.) jūs įregistravote individualią veiklą, tai pirmą pajamų deklaraciją turėsite pildyti 2015 metais iki gegužės 1 dienos. Šiais metai pajamų deklaracijos už individualią veiklą nereikės pateikti.

Klientas nenori duodi savo asmens kodo ant sąskaitos, o aš taip pat nenoriu nurodyti, ką tokiu atveju daryti?
Išrašant vieną iš apskaitos dokumentų, o šiuo atveju sąskaitą faktūrą, privalote žinoti, kad jums nebūtina reikalauti kliento asmens kodo. Taip pat vertėtų žinoti ir tai, kad vietoje savo asmens kodo jūs galite sąskaitoje nurodyti individualios veiklos pažymos numerį, kuris randamas pačiame pažymos viršuje. Sąskaitose dažniausiai užtenka vardo ir pavardės bei adreso. Žinoma galite nurodyti ir papildomus duomenis jeigu tik norite.

Greitieji kreditai, paskolos internetu ir paskolų refinansavimas: paskolos-internetu.eu