Individualios veiklos pajamoms ir išlaidoms apskaityti yra naudojama visiems vienoda tvarka, tačiau kaskart yra susiduriama su vis kitokiomis problemomis, todėl žemiau pateikti atsakymai galbūt bus naudingi vykdantiems prekybą internetu, o taip pat parduodantiems prekes ar paslaugas užsienio valstybėse gyvenantiems asmenims. Taip pat rasite atsakmus apie individualios veiklos mokesčius Sodrai, kurie turi būti sumokami visų, kurie vykdo individualią veiklą.
Perku prekes perpardavinėjimui, tačiau negaunu jų įsigijimo dokumentų, kaip jas įtraukti į išlaidas?
Kiekvienas besiverčiantis prekyba, turi žinoti, kad kiekvienos išlaidos turi būti pagrįstos. Perkant prekes, žaliavas prekių gamybai, turite gauti apskaitos dokumentą iš pardavėjo, kuriame būtų nurodyti jūs vardas bei pavardė, kad būtų aišku, jog būtent jūs įsigyjate šias prekes. Jeigu tos prekės yra perkamos bei įsigyjimo dokumentų, tai tokiais atvejais, jūs tų prekių negalėsite įtraukti į individualios veiklos išlaidas. Geriausiu atveju ką galite padaryti, tai leidžiamiems atskaitymams (išlaidoms) priskirti 30 procent gautų pajamų ir tada jums nereikės pagrįsti tų prekių įsigijimo jokiais dokumentais. Būtina žinoti, kad jeigu prekes pirkote naudojant el. bankininkystės sistemą, tai jūsų išlaidas pagrindžiantis dokumentas gali būti banko sąskaitos išrašas.
Ar galiu vykdyti prekybą internetu prekes pardavinėjant užsieniečiams?
Vykdant prekybos veiklą pagal individualios veiklos pažymą, asmenys nėra ribojami ieškant klientų. Tai reiškia, kad jūs paslaugas galite teikti tiek Lietuvos tiek ir užsienio piliečiams. Niekas negali kontroliuoti kam parduoti savo prekes ar paslaugas. Jeigu tuo tik domitės ir dar nevykdote tokios veiklos, tai atsakymas būtų paprastas – taip, galite ir užtektų įregistruoti bent individualią veiklą pagal pažymą.
Kokius mokesčius reikia mokėti SODRAI vykdant individualią veiklą?
Vadinamieji mokesčiai sodrai – privalomas sveikatos draudimas bei valstybinis sicialinis draudimas. Būtent šiuos du mokesčius administruoja sodra. GPM administruoja valstybinė mokesčių inspekcija. Šiuo metu mokesčiai sodrai yra tokie:
PSD (privalomas sveikatos draudimas): 9 proc. nuo minimalios mėnesinės algos (90lt/mėn arba 9 proc. nuo pusės pleno).
VSD (valstybinis socialinis draudimas): 28,5 proc. nuo pusės IV pelno.
Daugiau informacijos apie individualios veiklos mokesčių mokėjimo tvarką rasite šiame straipsnyje.